ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7821358
*
nr 782 1358
Spegel
3 delad, 1930-tal, höjd: 102, längd: 60+ 2x50
Utrop:
1.000 kr
Såld:
4.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 19:54:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 20:33:27
1
600 kr
8/10 14:13:54
2
3.700 kr
8/10 15:30:43
3
900 kr
8/10 16:35:00
4
1.600 kr
8/10 19:24:46
5
2.200 kr
8/10 19:25:18
5
2.500 kr
8/10 19:34:13
5
3.000 kr
8/10 19:45:47
6
Vinnande bud
8/10 19:49:27
2
4.200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
nr 782 1358
Spegel
3 delad, 1930-tal, höjd: 102, längd: 60+ 2x50
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/10 20:33:27 | 1 | 600 kr |
| 8/10 14:13:54 | 2 | 3.700 kr |
| 8/10 15:30:43 | 3 | 900 kr |
| 8/10 16:35:00 | 4 | 1.600 kr |
| 8/10 19:24:46 | 5 | 2.200 kr |
| 8/10 19:25:18 | 5 | 2.500 kr |
| 8/10 19:34:13 | 5 | 3.000 kr |
| 8/10 19:45:47 | 6 | Vinnande bud |
| 8/10 19:49:27 | 2 | 4.200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



